خروجی ابزارک اسکریپت در پیش نمایش صفحه قابل مشاهده می باشد.

مطالب

تقلب در آزمون آیلتس: از رویا تا واقعیت!

با توجه به رشد چشمگیر در تعداد متقاضیان به مهاجرت و همچنین دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در خارج از کشور، نیاز به اخذ مدرک آیلتس نیز رشد مشابه ای داشته است.

عواملی نظیر جبران کسری امتیاز و افزایش شانس در فرآیند مهاجرت و اخذ پذیرش از دانشگاه های بهتر از یک سو، و از سوی دیگر ساده پنداشتن آزمون آیلتس، عدم برنامه ریزی دقیق و اقدام به موقع برای شروع فراگیری زبان انگلیسی، همه و همه سبب می شوند تا متقاضیان به سمت مسائلی نظیر خرید مدرک آیلتس و یا تقلب در آزمون آیلتس کشیده شوند.

با توجه به پیشنهادات مکرر زبان آموزان به اینجانب و یقینا به سایر مدرسان آزمون آیلتس، نیاز به توضیح مختصری در مورد این مسئله وجود دارد.

"به جای شخص دیگر امتحان دادن"

با توجه به سابقه چندین ساله بنده به عنوان مدرس و پیشتر به عنوان شرکت کننده آزمون آیلتس، یکی از رایج ترین درخواست ها "به جای شخص دیگر امتحان دادن" است. با توجه به تطبیق چهره با عکس پاسپورت یا کارت ملی، عکس برداری از چهره متقاضی در روز آزمون اسپیکینگ و مقایسه مجدد عکس با چهره در روز آزمون اصلی، هیچ گونه احتمالی برای جایگزینی شخص دیگری با متقاضی اصلی وجود ندارد.

"خرید مدرک آیلتس"

مورد دیگری که در این زمینه مشاهده می شود، تبلیغات خرید مدرک آیلتس در فضای مجازی است. خرید و فروش مدرک آیلتس به چندین صورت آگهی می شود: برخی ادعا می کنند که بدون نیاز به شرکت در آزمون، مدرک آیلتس با نمره مورد نظر برای فرد متقاضی صادر می گردد. در روش دوم زبان آموزان ترغیب به ثبت نام در آزمون آیلتس در کشوری همسایه مانند ترکیه می شوند. فروشندگان ادعا می کنند شخص دیگری با مشخصات متقاضی اصلی در آزمون شرکت خواهد کرد و نمره دلخواه او را کسب خواهد نمود!

ساده ترین احتمال، جعلی بودن این مدرک و وب سایتی که اصالت مدرک در آن چک می شود. نه تنها فرصت مطالعه از دست رفته، بلکه هزینه گزافی بابت یک برگه بی ارزش پرداخت شده است. هزینه این نوع مدارک رقمی بیش از 10 میلیون تومان است! با یک محاسبه ساده مشخص می شود که رقمی که برای دوره های آیلتس و ثبت نام قانونی صرف می گردد به یک سوم این رقم نخواهد رسید.

این روش های کلاهبرداری تنها مختص ایران نیست. همانطور که در سایت IELTS Essentials اشاره شده است، این تبلیغات در اغلب شبکه های مجازی وجود داشته و هرگونه ارتباطی بین اعضای درونی سازمان IDP با این افراد تکذیب شده است.

نمونه آگهی فروش مدرک آیلتس در پاکستان، تحویل 12 روزه به همراه لیست قیمت!

ویرایشگر محتوا اطلاعاتی جهت نمایش وجود ندارد.

دوره های آموزشی

دوره آیلتس آکادمیک

__________________

دوره آیلتس جنرال 

__________________


دوره پیش آیلتس

__________________

دوره های آنلاین

اطلاعات بیشتر:

درباره ما

تماس با ما

نمونه سوالات آیلتس

 

منابع آیلتس

 

ویدیوهای آموزشی